Czekoladki ręcznie robione

Czy czekoladki ręcznie robione nadal są produkowane? To pytanie zadaje sobie dużo ludzi. Można na nie odpowiedzieć w jednym słowie: Tak. Pewnie zastanawiacie się z czego to wynika? Najprawdopodobniej wynika to z tego, że to co zrobimy sami zawsze smakuje lepiej. Przedstawię Wam przepis na czekoladki ręcznie robione.
Będą potrzebne:
350 gram gorzkiej czekolady,
6 dużych jaj
50 gram masła
50 gram cukru oraz odrobina soli.

Sposób wykonania:

Do garnka nalej wodę i umieść nad nim mniejszy garnek. Wrzuć do niego czekoladę i masło oraz poczekaj aż się rozpuści. Masa jakiej oczekujemy powinna być gładka oraz jednolita – bez grudek. Zdejmij to z garnka i zostaw do ostygnięcia, Ostrożnie oddziel żółtka i białka jajek. Białka umieść w czystej, metalowej misce i dodaj trochę soli. Zacznij ubijać je, aż do uzyskania jednolitej i sztywnej masy piany. Nie podgrzewaj – wystarczy żeby po odwróceniu nie spadała. Dodawaj powoli żółtko i cukier. Powoli i lekko mieszaj. Dodawaj je po kolei – jedno po drugim. Po dodaniu wszystkich składników, dokładnie wymieszaj metalową łyżką. Przełóż całość do miski i zostaw w lodówce na kolejne minimum 5 godzin. Aż do całkowitego zastygnięcia i zesztywnienia masy.

Smaczne czekoladki ręcznie robione

Podawanie

W tym etapie, najważniejsza jest elegancja. Dzięki takiej czekoladce ręcznie robionej, możesz pokazać swój styl i klasę. Jest to idealny sposób na prezent dla wybranej osoby. To w czym podasz masę, zależy od Ciebie – czy wolisz podać je w kieliszkach od wina, do pysznej kolacji czy kubkach do zimowego obiadu. NA wierzch warto dodać odrobinę startej czekolady mlecznej lub lekki mus owocowy. Powinieneś przygotować wcześniej potrzebne szkła. Najlepiej włożyć je do zamrażalki na około pięć do sześciu godzin. Uzyskasz wtedy bardzo zimne kieliszki co przyczyni się do wolniejszego rozpuszczania czekolady. Wiadomo – im dłużej czekolada zachowa swój stały, piękny wygląd i formę, tym apetyczniej będzie wyglądać. Dobrą praktyką jest dodanie na wierzch wiśni w spirytusie. Tylko uważaj aby druga osoba nie jechała autem!

prawdziwe czekoladki ręcznie robione