Kiedyś dzieci dostawały z okazji urodzin rowery, książki, ubrania lub po prostu słodkości. Czasy się już zmieniły, i zdecydowana większość młodych osób woli spędzać swój czas na komputerze, zamiast być aktywnym na dworze. Dlatego właśnie o wiele lepiej jest kupić swojemu dziecku na urodziny komputer, lub jakąś elektronikę typu telefon komórkowy lub smartwatch. Poniżej przeczytacie, dlaczego dziecko będzie bardziej cieszyło się z komputera niż innego prezentu.

Najpierw mity…

Wielu rodziców nadal nie jest przekonanych do komputerów, ponieważ mało z nich korzystało. Jednak nie ma o co się bać – z odpowiednimi programami i kontrolą rodzicielską zainstalowaną na naszym komputerze naszemu dziecku nic się nie stanie przy przeglądaniu internetu lub graniu w gry. W mediach głównego nurtu można usłyszeć wiele złych informacji na temat użytkowników komputerów – ale w głównej mierze są to odosobnione przypadki, często podkoloryzowane przez media. Tak naprawdę komputer to jest narzędzie pracy, które nie jest dla nikogo złe.

Dlaczego komputer to najlepszy prezent dla dziecka?

Dzieci są bardzo ciekawi świata, i komputer pozwala im go odkryć. Dzięki powszechnemu dostępu do internetu można bardzo łatwo dowiedzieć się wszystkiego o otaczającym nas świecie, pooglądać ciekawe filmy dokumentalne lub podyskutować z innymi na forach internetowych. Internet szczególnie przyda się naszemu dziecku do nauki – zamiast czytać stare książki o wiele lepiej jest wejść na przeglądarke internetową i od razu dowiedzieć się szczegółów dotyczących danej rzeczy.
Komputery także bawią – gry wideo są coraz popularniejszą rozrywką, i przy okazji jednym z najbardziej opłacalnych biznesów na świecie. Na produkcje niektórych najnowszych gier twórcy wydali nawet kilkaset milionów dolarów, co jest kosmiczną liczbą w porównaniu do budżetu niektórych filmów, które i tak niektórym wydawały się już drogie.

Bezpieczeństwo w internecie

Jeśli dobrze korzystamy z internetu, i mamy zainstalowany program antywirusowy to nic naszemu dziecku ani komputerowi nie może się stać. Należy jedynie nie pozwalać naszemu dziecku wchodzić na czaty, ponieważ tam można spotkać niekoniecznie przyjaźnie nastawionych ludzi.