upominki świąteczne
Kupując komuś prezent na święta często zastanawiamy się, ile powinna wynosić jego cena. Najczęściej kupujemy prezent jak najdroższy, ponieważ świadczy to o tym, że nie żalujemy na kogoś pieniędzy. Ja jednak nie zawsze kupuje jak najdroższy prezent – staram się dobrać prezent w przedział cenowy, żebym mógł w miare możliwości nie pozbyć się całych moich oszczędności. Tutaj przeczytacie o tym, ile powinny kosztować upominki świąteczne.

Ile powinniśmy wydać pieniędzy na upominki świąteczne?

prezenty na święta
Jak wspomniałem wcześniej – warto podliczyć, ile możemy maksymalnie na prezenty wydać pieniędzy i wszystkie prezenty kupić w danym przedziale cenowym. Zazwyczaj do 100 złotych kupuje prezenty bliskim znajomym, dalszej rodzinie zazwyczaj między 100-200 złotych a rodzinie najbliższej czyli rodzeństwu, rodzicom i żonie w cenie od 200 do kilkuset czy nawet tysiąca złotych. Takie rozplanowanie sobie wszystkiego pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, a także przeglądanie internetu w poszukiwaniu odpowiednich prezentów. Jeśli jednak nie macie pomysłu jaki prezent możecie komuś kupić – możecie zasugerować się dalszą częscią tego artykułu.

Różne pomysły na świąteczny prezent

wręczanie prezentu
Pierwszą rzeczą, która wpada do głowy myśląc o prezencie jest bombonierka. Moim zdaniem jest to bardzo dobry prezent, ale tylko dla znajomych jako że członkom rodziny o wiele lepiej jest kupić coś droższego.
Innym prezentem, który nadaje się idealnie do podarowania znajomym jest paczka niedrogich perfum lub jakaś część garderoby w czyimś ulubionym kolorze.
Z kolei członkom dalszej rodziny już o wiele lepiej jest kupić, przynajmniej jak dla mnie coś bardziej praktycznego np. niedrogi zegarek czy jakiś gadżet elektroniczny.
Najbliższym członkom rodziny najlepiej jest kupić coś, co będzie im o nas przypominać lub coś, co im się bardzo przyda w życiu codziennym. Przykładem takiej rzeczy może być jakaś droższa część biżuterii, telefon komórkowy czy tablet.

Podsumowanie

Zanim kupimy upominki świąteczne warto rozplanować sobie wszystko. Dzięki temu będziemy od razu wiedzieć ile pieniędzy na co możemy wydać a także będziemy mogli trochę zaoszczędzić, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli wydać na inne rzeczy.